آموزش برطرف کردن عیب قطع آنتن در آیفون

آموزش برطرف کردن عیب قطع آنتن در آیفون

گاهی اوقات بعد از آپدیت iOS مشکل No Service برای شما ظاهر می شود و برخی از کاربران بعد از آپدیت دستگاه خود به iOS 9.3 و یا جیلبرینگ از این موضوع شکایت کرده اند. چند روش حل مشکل No Service و پریدن آنتن در آیفون وجود دارد که در ادامه بحث خواهیم کرد.

وقتی که گوشی آیفون شما مشکل پرش آنتن و از دست دادن سیگنال با نمایش پیغام No Service پیدا می کند این به این معنا است که شما نمی توانید کارهایی مانند ارسال پیامک، برقراری تماس، استفاده از دیتای تلفن همراه و غیره را انجام دهید. تنها راه دسترسی به اینترنت اتصال به یک شبکه وای فای است. تا زمانی که این مشکل را رفع نشود شما نمی توانید از اینترنت گوشی استفاده کنید.

همین امر هم در مورد پیامک و تماس نیز برقرار است. این مسئله در منطقی که فاقد پوشش شبکه هستند و یا در مناطقی که پوشش شبکه ضعیفی دارند دیده می شود که علاوه بر نمایش No Service شما ممکن است پیغامی مانند Searching For Service را مشاهده کنید. اما برخی دلایل دیگر مانند خرابی سیم کارت، قرار نگرفتن درست سیم کارت در جایگاهش یا یک باگ نرم افزاری می تواند باعث ایجاد مشکل No Service شود و حتی ممکن است بعد از ارتقاء iOS خود شاهد این مشکل باشید.

قبل از اینکه شروع به آموزش راه حل های مشکل No Service کنیم ابتدا مطمئن شوید که منطقه ای که در آن هستید پوشش شبکه مورد نیاز را دارد یا با اپراتور خود تماس بگیرید و مطمئن شوید که سیم کارت شما فعال است.

 

رفع مشکل پرش آنتن و No Service در آیفون خاموش روشن کردن حالت هواپیما

 

ساده ترین راه حل برای حل مشکل No Service گوشی آیفون این است که حالت هواپیمای گوشی خود را روشن و خاموش کنید. شما می توانید به مسیر Settings > General > Airplane Mode بروید و این کار را انجام دهید و یا اینکه منوی نوتیفیکیشن را پایین بکشید و این کار را انجام دهید. بعد از اینکه این مد را فعال کردید چند دقیقه منتظر بمانید و مجدد آن را غیرفعال کنید.

حل مشکل عدم آنتن دهی آیفون با فعال کردن دیتا

 

اگر روشن و خاموش کردن حالت هواپیما به حل مشکل عدم آنتن دهی آیفون شما کمکی نکرده است به مسیر Settings > Cellular > Cellular Data بروید و مطمئن شوید که دیتای شما فعال است. سپس به مسیر Settings > Cellular > Data Roaming بروید و مطمئن شوید که رومینگ شما فعال است

 

تنظیم تاریخ و ساعت راه حلی برای مشکل No Service در آیفون ۷، ۸ و..

 

مورد بعدی که باید برای حل مشکل No Service و عدم آنتن دهی آیفون خود امتحان کنید تنظیم تاریخ و ساعت گوشی خود براساس منطقه زمانی فعلی شماست و بهترین گزینه برای این کار فعال کردن قابلیت Set automatically است. برای انجام این کار آیفون خود را به وای فای متصل کنید و به مسیر Settings > General > Date and Time بروید بعد قابلیت Set Automatically را فعال کنید.

رفع مشکل پرش آنتن در حالت شارژ آیفون با ریستارت

 

بسیاری از مشکلات رایج با ریستارت کردن حل می شود. دکمه sleep/wake گوشی خود را فشار دهید و مدتی نگه دارید. بعد از دیدن اسلایدر از سمت راست به سمت چپ درگ کنید. بعد که آیفون کاملا خاموش شد چند دقیقه منتظر بمانید و دوباره با فشار دادن دکمه sleep/wake گوشی آیفون خود را روشن کنید.

حل مشکل شبکه و آنتن دهی آیفون با تغییر Voice & Data

 

راه حل بعدی این است که به مسیر Settings > Cellular > Cellular Data Option > Voice & Data بروید و اگر از ۴G استفاده می کنید به ۳G یا vice versa تغییر حالت دهید. بعد روی دکمه Home تپ کنید تا به صفحه اصلی برگردید حالا ببینید مشکل شبکه و آنتن دهی شما حل شده است یا نه.

 

رفع مشکل آنتن دهی آیفون ۶s ، ۵ و … با آپدیت حامل آیفون

 

آپدیت تنظیمات حامل آیفون شامل آپدیت تنظیمات مربوط به اپراتور شما می شود. برای مثال، تماس، دیتای سلولی، پیام دادن، هات اسپات و ویس میل باید تنظیم شود. برای انجام این کار مطمئن شوید که آیفون شما به اینترنت قوی متصل است بعد به مسیر Settings > General > About بروید، حالا اگر آپدیت هایی در دسترس باشد شما نوتیفیکشنی دریافت خواهید کرد.

 

علت پیغام No Service و پریدن آنتن در آیفون چیست؟

 

اگر هیچ کدام از روش های بالا کار نکرد سیم کارت را بیرون بیاورید و دوباره آن را وارد کنید. مطمن شوید جهت سیم کارت درست است و همچنین مطمئن شوید که سیم کارت خمیده نشده و یا خراش نخورده است. برای اینکه مطمئن شوید که سیم کارتتان مشکلی ندارد می توانید آن را روی گوشی دیگری تست کنید.

 

آپدیت سیستم عامل آیفون راه حلی برای مشکل No Service در آیفون S6 و..

 

آپدیت سیستم عامل آیفون یکی دیگر از راه حل هایی است که می تواند به حل مشکل آنتی دهی گوشی شما کمک کند. آپدیت ها همیشه باگ ها را رفع می کنند و امنیت و عملکرد دستگاه iOS را بهبود می بخشد. مطمئن شوید که به شبکه وای فای متصل هستید. به مسیر Settings > General > Software Update بروید و منتظر بمانید تا آپدیت های موجود بررسی شود. حالا روی Download و بعد Install تپ کنید.

 

حل مشکل No Service در آیفون ۱۰ ، ۸ ، ۷ و.. با ریست تمام تنظیمات آیفون

 

در این روش شما باید تمام تنظیمات خود را ریست کنید. این روش امن است و شما هیچ اطلاعاتی را از دست نخواهید داد. به مسیر Settings > General> Reset All Settings بروید و کد خود را وارد کنید و روی Reset All Settings تپ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *